Instalace & Servis

FAQ - nejčastější dotazy

Uvedená pořizovací cena je konečná. Žádné další nepříjemné překvapení formou skrytých vícenákladů. Tím, že se nám svěříte do péče získáte předprodejní technické poradenství, odbornou montáž filtračního systému vč. zvoleného modelu dřezové baterie, případnou demontáž běžné nevhodné dřezové baterie, nový filtrační systém s dřezovou baterií, veškerý spojovací materiál, záruční i pozáruční servis. Po provedení montáže filtračního zařízení, je každý zákazník zaevidován do systému, který hlídá pravidelné výměny spotřebního materiálu i s tím spojené služby, které jsou obvykle hrazeny 1x ročně.

ANO instalujeme po celé ČR od Aše až po Ostravu. Cena je stejná pro všechny bez ohledu na místo realizace. Měříme všem jedním metrem. 

Membránová filtrace je technologie, která se běžně využívá pro doúpravu vody z kteréhokoliv zdroje, ať už se jedná o soukromý zdroj (studna, vrt) nebo veřejný vodovod. Větší část našich zákazníků tvoří stále ještě majitelé studen a vrtů, u kterých nevyšel rozbor pitné vody v jednom nebo více vybraných ukazatelích a zároveň tyto problémy nejsou snadno řešitelné běžnou mechanickou nebo uhlíkovou filtrací. S postupem času výrazně roste podíl zákazníků připojených na vodovodní řad. Tato skupina zákazníků preferuje doúpravu vody za účelem odstranění velkého množství rozpuštěných látek a chemikálií z farmaceutického průmyslu a zemědělství. Membránová filtrace výrazně redukuje hormony, pesticidy, herbicidy, těžké kovy, vodní kámen, železo, mangan apod. 

Filtrační systém nejčastěji instalujeme do spodní skříňky (dřezová skříňka). Preferujete-li jiné místo, může se využít i jiná spodní skříňka. Neobvyklé není ani umístění do skladu nebo spíže za přilehlou stěnou Vašeho dřezu. Hadičky lze protáhnout podlahou kabelovou průchodkou pro případ umístění dřezu v odděleném kuchyňském ostrůvku.

Filtrační zařízení je opatřené alkalickým filtrem, který obohacuje upravenou vodu minerály vápníku a hořčíku a tím zajistí alkalické hodnotu pH upravené vody. Zásadité (alkalické) hodnoty (pH 7.0 —9.0) výrazně přispívají k odbourávání kyselosti organizmu.

Bez-zásobníková průtoková technologie zajistí neomezený zdroj maximálně čerstvé a studené pitné vody bez rizika zpětné kontaminace bez čekání na doplnění vody v expanzní nádobě. Splitové provedení ve dvou boxech umožní instalaci i v nejmenších kuchyňkách. Preferujete-li finanční úsporu v porovnání s dražším odborným servisem v místě realizace, získáte možnost pravidelné výměny kompletního boxu s filtračními patronami nebo máte možnost provádět pravidelnou výměnu filtrů svépomocí dle přiložených podrobných instrukcí a videomanuálu.

Funkční membrána reverzní osmózy odstraňuje rozpuštěné látky, které jsou běžně měřitelné ponornými analytickými přistroji měřících TDS (total dissolved solids) nebo vodivost. Čím nižší naměřená hodnota, tím čistší úpravená voda.

Zde jsme pro Vás připravili flexibilní řešení v závislosti na Vaší finanční situaci. Řešení máme pro všechny typy zákazníků od domácích kutilů až po zákazníky, kteří si rádi připlatí za komplexní servis přímo v místě realizace.

Ano samozřejmě. Rádi Vám poskytneme množstevní slevu v případě, že technik při jednom výjezdu nainstaluje více zařízení. Vždy nás kontaktujte se specifickým požadavkem předem. Tento případ je typický pro firemní kuchyňky. 

Vyplňte kontakní formulář a přiložte tam i fotografii stávajícího systému. Člen našeho týmu se s Vámi spojí, a po konzultaci stávajících technických parametrů, navrhne vhodné řešení přímo pro Vás.

Doplňující informace:

Kit posilovací pumpy:

 • Rozměry (ŠxHxV), pouze tělo, s výjimkou výčnělků: 222 x 122 x 316 mm
 • Suchá hmotnost bez hadiček: 3,9 kg

Jednotka s filtračními patronami:

 • Rozměry (ŠxHxV), pouze tělo, s výjimkou výčnělků: 342 x 125 x 376 mm
 • Suchá hmotnost bez hadiček: 4,8 kg

Minimální vstupní tlak přívodu vody: 7.25 psi (0.05 MPa)

Minimální vstupní tlak přívodu vody: 80 psi (0.55 MPa)

Minimální teplota vstupní vody: 41 oF (5 oC)

Optimální teplota vstupní vody: 59–77 oF (15–25 oC)

Minimální teplota vstupní vody: 95 oF (35 oC) / up to 105 oF (40.5 oC) po velmi krátkou dobu

Teplota okolního vzduchu: 41–105 oF (5–40.5 oC)

Zdroj vody: chlorovaná nebo nechlorovaná, bakteriologicky bezpečná ( v případě vážné bakteriologické kontaminace je vyžadována dezinfekční UV lampa na výstupu).

Hodnota pH vstupní vody: 4.0-11.0

Zákal vstupní vody (Turbidity): < 1 NTU

Maximální znečištění vstupní vody: Celková tvrdost (CaCO3) <180 mg/L (<10.5 gpg), železo <0.1 mg/L, mangan <0.05 mg/L, sirovodík 0.00 mg/L

Maximální vstupní TDS: 1000 ppm

Pouze pro vnitřní použití: ANO

Elektrické napětí: AC 100-240V 50/60 Hz

Maximální vzdálenost mezi čerpadlovou jednotkou a R.O. membránou (“oddělená instalace”): 50 ft (15 m), (může vyžadovat dokoupení hadiček 1⁄4”)

Obvyklá rychlost výdeje filtrované vody: 0.159–0.330 gpm (0.6–1.25 l/min)

Membrane rejection rate (míra odstranění nečistot 1), typicky: 90%

Míra zotavení (poměr čisté k odpadní vodě2), typicky: 50%

Zpomalovač průtoku (restrictor): 300 cc (ml/min) nominálně, až 450 cc v pracovním režimu, otevřený průtok v režimu proplachování.

Doba automatického proplachování: 18s ± 10%

Ochrana proti volnoběhu: 120 minut (jednotka čerpadla vypne čerpadlo a přejde do  režimu “nutného resetování”, pokud čerpadlo, běží nepřetržitě 2 hodiny)

CE EMC, CE LV

5 stupňový filtrační systém

Jednotlivé komponenty není možné vypustit. Předfiltraci tvoří 1. a 2. stupeň úpravy. Ůčelem těchto filtrů je zajistit vhodné podmínky pro vysokokapacitní membránu RO (3. stupeň úpravy), který je hlavním komponentem celého systému. Poslední 4. stupeň úpravy v sobě kombinuje uhlíkový post-filtr a alkalizační (mineralizační) patronu, která je stěžejní pro žádoucí výslednou chuť a vhodné pH upravené vody.

Vysokokapacitní membrána R.O. 400 GPD (1500 litrů/den) odstraní rozpuštěné látky a chemikálie jako např. dusičnany, pesticidy, farmaceutika (hormony), těžké kovy, mikroplasty, viry a bakterie. Velikost pórů = 0.0001 μm (micron).

List vybraných odstraněných kontaminantů

1. stupeň - K871

5 μm Sediment Poly Block Pre-filter

 • rez, písek, jíl, prach
 • všechny další hrubé nečistoty*

2. stupeň - K870

Coconut Carbon Block Pre-Filter

 • nežádoucí chuť a zápach
 • organické nečistoty,
 • chlór a trihalomethany
 • ostatní kontaminanty*

3. stupeň - K858

High-Production (400gpd) R.O. Membrane Element

 • rozpuštěné látky - snižuje TDS
 • rozpuštěné ionty
 • viry a bakterie
 • ostatní kontaminanty*

4. a 5. stupeň - K880

Coconut Carbon Block and Remineralization Water Conditioning Post-Filter

 • vylepší výslednou chuť
 • zajistí správné pH upravené vody přidáním iontů vápníku a hořčíku

Obsah balení:

 • Bílý box: Kit posilovací pumpy s řídící jednotkou a automatickým zpětným proplachem membrány (Auto-flush)
 • Černý box: Kompletní set filtračních patron včetně rychlo spojek a hadiček 1/4" (6,2 mm vnější průměr)
 • Externí kohoutek nebo trojcestná baterie.
 • Instalační a propojovací materiál

Příklady realizací MOD600

Instalace MOD 600 #1
Instalace MOD 600 #2
Instalace MOD 600 #3
Instalace MOD 600 #4
Instalace MOD600 #5
Instalace MOD600 #6
Instalace MOD600 #7
Instalace MOD600 #8
Previous
Next